فروش و بازاریابی

مفهوم حرفه ای مارکتینگ و بازاریابی کسب و کار ،و ملزومات آن

بازاریابی چیست؟
بازاریابی به فعالیت هایی گفته می شود که یک شرکت برای ترویج خرید یا فروش یک محصول یا خدمات انجام می دهد. بازاریابی شامل تبلیغات، فروش و ارائه محصولات به مصرف کنندگان یا سایر مشاغل است. برخی از بازاریابی ها توسط شرکت های وابسته به نمایندگی از یک شرکت انجام می شود.

حرفه ای هایی که در بخش بازاریابی و تبلیغات یک شرکت کار می کنند به دنبال جلب توجه مخاطبان بالقوه کلیدی از طریق تبلیغات هستند. تبلیغات مخاطبان خاصی را هدف قرار می دهد و ممکن است شامل تأیید افراد مشهور ، عبارات یا شعارهای جذاب، بسته بندی یا طرح های گرافیکی به یاد ماندنی و قرار گرفتن در معرض رسانه های کلی باشد

نکات کلیدی


✅بازاریابی به تمام فعالیت هایی گفته می شود که یک شرکت برای تبلیغ و فروش محصولات یا خدمات به مصرف کنندگان انجام می دهد.

✅ بازاریابی از "marketing mix" استفاده می کند، که به عنوان چهار پی یا (four p)که عبارت اند از چهار اصل اساسی product, price, place, and promotion. (محصول، قیمت، مکان و تبلیغ) نیز شناخته می‌شود.

✅بازاریابی در هسته خود به دنبال دریافت محصول یا خدمات، شناسایی مشتریان ایده آل خود و جلب توجه مشتریان به محصول یا خدمات موجود است.

تولید - محصول


محصول به کالا یا مواردی اطلاق می شود که کسب و کار قصد دارد به مشتریان ارائه دهد. محصول باید به دنبال رفع غیبت در بازار باشد یا تقاضای مصرف کننده برای مقدار بیشتری از محصول موجود را برآورده کند. قبل از اینکه بازاریابان بتوانند کمپین مناسبی را آماده کنند، باید بدانند چه محصولی فروخته می شود، چگونه از رقبای خود متمایز است، آیا محصول را می توان با یک محصول یا خط محصول ثانویه نیز جفت کرد یا خیر، و اینکه آیا محصولات جایگزین در بازار وجود دارد یا خیر. .

قیمت


قیمت به این اشاره دارد که شرکت به چه میزان محصول را می فروشد. هنگام تعیین قیمت، شرکت ها باید قیمت تمام شده واحد، هزینه های بازاریابی و هزینه های توزیع را در نظر بگیرند. شرکت ها همچنین باید قیمت محصولات رقیب در بازار را در نظر بگیرند و اینکه آیا قیمت پیشنهادی آنها برای ارائه یک جایگزین معقول برای مصرف کنندگان کافی است یا خیر.

مکان


مکان به توزیع محصول اشاره دارد. ملاحظات کلیدی شامل این است که آیا شرکت محصول را از طریق یک فروشگاه فیزیکی، آنلاین یا از طریق هر دو کانال توزیع به فروش خواهد رساند. وقتی در ویترین فروشگاه فروخته می‌شود، چه نوع محصول فیزیکی در آن قرار می‌گیرد؟ هنگامی که به صورت آنلاین فروخته می شود، چه محصولی به صورت دیجیتال در آن فروخته میشود؟

ترویج

Promotion، چهارمین P، کمپین ارتباطات بازاریابی یکپارچه است. شامل انواع فعالیت ها مانند تبلیغات، فروش، تبلیغات فروش، روابط عمومی، بازاریابی مستقیم، حمایت مالی و بازاریابی چریکی است .

تبلیغات بسته به اینکه محصول در چه مرحله ای از چرخه عمر محصول قرار دارد متفاوت است. بازاریابان می دانند که مصرف کنندگان قیمت و توزیع یک محصول را با کیفیت آن مرتبط می دانند و آنها این را در هنگام طراحی استراتژی بازاریابی کلی در نظر می گیرند.

نکته مهم
بازاریابی به هر فعالیتی اطلاق می شود که توسط یک شرکت برای ترویج خرید یا فروش یک سرویس انجام می شود.

 

ملاحظات مهم

 

از سال 2017، تقریباً 62٪ از مصرف کنندگان هر ماه اقلام را به صورت آنلاین خریداری می کنند. کارشناسان انتظار دارند فروش آنلاین در ایالات متحده از 587 میلیارد دلار در سال 2019 به بیش از 735 میلیارد دلار تا سال 2023 افزایش یابد.

با در نظر گرفتن این آمار، بازاریابی آنلاین یک عنصر حیاتی از یک استراتژی بازاریابی کامل است. برای بازاریابان استفاده از ابزارهای آنلاین مانند رسانه های اجتماعی و تبلیغات دیجیتال، هم در برنامه های وب سایت و دستگاه های تلفن همراه و هم در انجمن های اینترنتی، حیاتی است. در نظر گرفتن کانال توزیع مناسب برای محصولات خریداری شده به صورت آنلاین نیز گام مهمی است.

اهداف بازاریابی چیست؟
هدف مهم بازاریابی، پیشبرد رشد یک شرکت است. این امر از طریق جذب و حفظ مشتریان جدید قابل مشاهده است.

شرکت ها ممکن است چندین استراتژی بازاریابی مختلف را برای دستیابی به این اهداف اعمال کنند. برای مثال، تطبیق محصولات با نیازهای مشتریان می‌تواند شامل شخصی‌سازی، پیش‌بینی و اساساً دانستن مشکل مناسب برای حل باشد.

استراتژی دیگر ایجاد ارزش از طریق تجربه مشتری است. این از طریق تلاش برای افزایش رضایت مشتری و رفع هرگونه مشکل در محصول یا خدمات نشان داده می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *